Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 18:57
 
Sosyal Medya Depremi
AK Partili belediyeleri hedef alan Erzurum Cumhuriyeti adlı sosyal medya hesabının Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan tarafından yönetildiği iddiaları, gündeme bomba gibi düştü. Basın Müdürünü görevden alan Başkan Orhan, şahsına yönelik iddiaları kesin bir dille yalanladı.
Erzurum Haberi
Sosyal Medya Depremi

Bir süredir twitter dan AK Partili belediyeler ve gazetecileri hedef alan paylaşımlar yapan ‘Erzurum Cumhuriyeti’ adlı hesap ile ilgili iddialar, şehri karıştırdı. İddiaların hedefinde ise Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan vardı. Twitter hesabının Başkan Orhan’a ait olduğunu iddiaları üzerine AK Parti Genel Merkezi soruşturma başlattı.

 

Özhaseki ile görüştü

 

Gelişmeler üzerine Ankara’ya giden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Hiçbir şekilde olaya dahil olmadığını belirten Başkan Orhan, “Yapılan araştırmada söz konusu hesabın benim ekibin tarafından yönetildiği tespit edildi. Olayı öğrendiğimde gereğini yaparak Basın Müdürüm Mustafa Çomaklı ve ekibini görevden aldım. Maalesef ekibimin de dahil olduğu bir komplo ile karşı karşıyayım. Genel Merkez yöneticilerimize her şeyi anlattım ve gerekli bilgi belgeyi sundum. Konu zaten yargıya gidecek orada her şey netleşecek” dedi.

 

 

Öte yandan dün akşam geç saatlerde K Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından görüşmeye dair bir fotoğraf yayınlayarak, ” Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan ile kaplıca diyarı Aziziyemizi konuştuk. Allah’ın izniyle Dadaşlar diyarı Erzurum’un güzel ilçesi Aziziye el birliği ile turizmde daha da gelişecek, güzelleşecek. Böylece Erzurum topyekûn kalkınma ile güçlenerek yoluna devam edecek” notunu paylaştı. paylaşım siyasi kulislerde Özhaseki’nin Başkan Orhan’a destek verdiği yönünde yorumlandı.

 

Durum değerlendirmesi yaptılar

 

Bu arada AK Parti Erzurum Milletvekilleri Recep Akdağ, Selami Altınok, İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, durum değerlendirmesi yaptı.

 

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “ Olayla ilgili olarak AK Parti Genel Merkezi tarafında idari soruşturma başlatıldı.  Söz konusu twitter adresinin Aziziye Belediyesi basın ekibi tarafından yönetildiği belirlendi. Olayın başından beri Aziziye Belediye Başkanımız bu işle dahlinin olmadığını ifade etmiştir.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, tecrübeli bir isimdir. En kısa zamanda soruşturmayı sonuca ulaştıracaktır. Biz de sonucu bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Pusula Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyal, Medya, Depremi,
Yorumlar
Haber Yazılımı