sol
sağ
PERFORMANS - GÜVEN2

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun'un Gazetecilere Yönelik İthamı Ortalığı Karıştırdı

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, yayımladığı videoda gazetecilere yönelik şok ithamda bulundu.. Başta Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere İspir'de gazetecilik yapan Nejdet Yılmaz, Başkan Coşkun'a sert sözlerle yüklendi..

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun'un Gazetecilere Yönelik İthamı Ortalığı Karıştırdı
  • 11 Temmuz 2023, Salı 18:23

Oktay Fani'nin Haberi

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un sosyal medya hesaplarında gazetecilere yönelik açıklamalarına tepki üstüne tepki yağıyor. 

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun'a sert sözlerle yüklenen İspir'de gazetecilik yapan Nejdet Yılmaz, şu ifadelere yer verdi;

"İspir Belediye Başkanı Sayın Ahmet COŞKUN’ açık çağrı;
İlçemizde 08/07/2023 tarihinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan su baskınlarının esnafımızı mağdur etmesi nedeniyle oluşan haklı isyanı sayfamıza taşıyarak haberleştirmiştik. Tamamen objektif olarak sunduğumuz bu haber neticesinde her ne kadar açık adres vermesenizde sosyal medya üzerinden basın mensuplarını çok ağır ifadelerle hedef alan bir açıklama yayınladınız. Seçimlerin yaklaşması vesilesiyle sizden menfaat beklentisi olanların kasıtlı saldırısıyla karşı karşıya olduğunuzu belirtiyorsunuz ve bu konuda Watsap yazışmalarının olduğunu söylüyorsunuz. Şayet böyle bir alçaklığa tevessül eden varsa bu kişileri isimleriyle ve yazışmalarıyla birlikte deşifre etmekle kalmamalı adli makamlara da suç duyurusunda bulunmalısınız. Basınla iştigal eden herkesi zan altında bırakmaya hakkınız yoktur.
Sayın Başkan, bizim inancımıza göre rüşveti alanda verende, haksız menfaat talep edende bunu sağlayanda melundur. Çok şükür emeğimizle çalışıyor ve kursağımızdan haram lokma geçmemesi için azami dikkat gösteriyoruz. Gelelim yaptığımız haberin değerlendirilmesine… Bugüne kadar yaptığınız olumlu çalışmaları hemşehrilerimizin takdirine sunan bizler değilmiydik sayın Başkan? Siz eleştiriden münezzehmisiniz? Tıkalı olan mazgalların basit bir müdaheleyle açılması yada altı zaten dere olan yola iki tane yeni mazgal açılmasını Büyükşehirle olan yetki tartışmasına konu etmenizin vatandaşta hiçbir karşılığı yoktur.
Sayın Başkan, siz değilmiydiniz ‘’ilçemizde özgür basına ihtiyaç var, konuşan İspir istiyoruz. Gerekirse beni de eleştirin.’’ diyen. Şimdi soruyorum size ; Yaptığımız haberde iftira, yalan-dolan, hakaret varmı? Tek suçumuz halkın isyanını dile getirmek mi? Ne bekliyordunuz Sayın Başkan, ne yaparsanız yapın avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlanmakmı? Kusura bakmayın. İspir Belediyesi konser salonu yada tiyatro sahnesi değil. Alkışlanacak hizmetler yapın alkışlamazsak ellerimiz kırılsın. Evet alkışlıyoruz Çukur mevkisinden Hastahane istikametine yaptığınız çevre yolu için. Alkışlıyoruz her ne kadar eksikleri olsada asfalt çalışmalarını. Alkışlıyoruz İspir Kalesi ve Millet bahçesi için gösterdiğiniz gayretleri. Daha dün İspir Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı atölyesinde kıymetli hocalarımızın özverili çalışmalarını haberleştirmek için iki saat boyunca çekim yaptım. Bizler yaptığımız habercilikle önce vicdanımıza sonra halkımıza sonrada hukuka karşı sorumlu olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Çok şükür vicdanen müsterihiz. Bizleri zan altında bıraktığınız için hakka girdiniz Sayın Başkan. Sizden hem açıklama hem özür bekliyoruz. Takdir sizin…."

DAGC'den İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun'a Tepki

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, (DAGC) İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un sosyal medya hesaplarında medya mensuplarına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

DAGC Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’un geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yayınladığı videolu mesajla, isim vermeden Erzurum Basını’nı töhmet altında bırakacak bir takım ifadeler kullandığı belirtilerek,

“Sayın Başkan, seçimlerin yaklaşması sebebiyle kendisini basın olarak addeden bir takım menfaat beklentisi içerisinde olanların kasıtlı saldırısıyla karşı karşıya olduğunu ve bu konuda Whatsap yazışmalarının olduğunu iddia etmiştir. Şurası iyice bilinmelidir ki; Erzurum ve bölge basını, şehrinin meselelerine dikkat kesilmekte, sorunların yanı sıra, yapılan her güzel gelişmeye de sayfalarında yer vermekte, bunu bir karşılık beklemeden fedakarca çalışarak, görevi gereği, halkın haber alma hizmeti olarak sunmaktadır. Eğer böyle kabul edilemez bir duruma tevessül eden varsa, sayın Başkan’ın yapması gereken, bu kişileri isimleriyle ve yazışmalarıyla birlikte açıklamakla kalmamalı, adli makamlara da suç duyurusunda bulunmalıdır. Bu şekilde üstü kapalı bir açıklama ile tüm basın mensuplarını zan altında bırakmaya hakkının olmadığını belirterek kendisini özür dilemeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık